Atrakcyjne lokale pod działalność handlową i usługową

„Dom Handlowy” (przed laty – „Dom Dziecka”) przy ul. Długiej w Jeleniej Górze jest obiektem nieźle położonym, w centralnym punkcie Jeleniej Góry i dobrze wyposażonym we wszystkie instalacje niezbędne do prowadzenia działalności handlowej. Z różnych powodów (m.in. zanik branż, ale też ostra konkurencja ze strony sieciowych sklepów wielkopowierzchniowych) niektóre stoiska w centralnie ulokowanym „domu Handlowym” są od pewnego czasu niezajęte.

– Istnieje możliwość ich korzystnego wynajmu – powiedziano w Wydziale Gospodarki Mieszkaniowej UM. – Zdecydowanym walorem tych lokali jest lokalizacja, bo o ile przejście do hipermarketów wymaga pokonania znacznego dystansu, a samo poszukiwanie potrzebnego nam stoiska w wielkim sklepie oznacza konieczność przemykania się pomiędzy dziesiątkami innych, to zakupy w obiekcie o wielkości „Domu Handlowego” są łatwiejsze i nie oznaczają tak wielkiej straty czasu.

Dla tych handlowców lub usługodawców, którzy z kolei rozglądają się za własną, autonomiczną lokalizacją, WGM ma także inne propozycje. – Mamy kilkanaście lokali, niektóre w samym centrum miasta, od maleńkich (18 m kwadr.), do całkiem sporych (ponad 150 m kwadr.), i na parterach, i na I piętrach obiektów m.in. przy ul. Jasnej, Konopnickiej, Pocztowej, i in.. Przetargi na ich wynajem odbędą się 30 grudnia br. i do tego dnia należy wpłacić wadia.

Są i inne lokale, które zostały objęte ofertą „bezprzetargową”, to znaczy – ewentualny kontrahent może zaoferować własną propozycję ceny (w zależności od branży) i wynająć lokal dla realizacji własnych pomysłów biznesowych.

Wszelkich informacji na powyższy temat udziale Wydział Gospodarki Mieszkaniowej, można też wstępne informacje zaczerpnąć ze stron:

BIP Urzędu Miasta Jelenia Góra - ogłoszenie o lokalach i przetargu 30.12.2013 r.

BIP Urzędu Miasta Jelenia Góra - wykaz lokali użytkowych w trybie bez przetargu

nieruchomosci.jeleniagora.pl