Cała Polska biega z mapą - już w najbliższą sobotę!

To będzie rekordowa edycja. Po raz czwarty pobiegniemy w całym kraju i to w aż 20 miastach. Gdzie będziemy? - Bytów, Chrzanów, Dąbrowa Górnicza, Elbląg, Gdańsk, Jastrzębie-Zdrój, Jelenia Góra, Kraków, Kwidzyn, Limanowa, Łódź, Poznań, Rumia, Rzeszów, Sopot, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Zamość, Zielona Góra, Złocieniec. Jak Polska długa i szeroka, bieg na orientację opanuje 10 maja cały kraj!

Jak to wygląda?

Zawodnik na starcie dostaje specjalną, bardzo dokładną mapę terenu - zaznaczony jest na niej trójkąt, który oznacza start. Od niego wiedzie linia do kolejnych kółek, które oznaczają punkty kontrolne. Obecność na nich potwierdza się za pomocą elektronicznego czipa, który zapisuje również międzyczasy ze wszystkich "checkpointów". Wygrywa oczywiście ten, kto najszybciej przebiegnie trasę - trzeba jednak pamiętać, że wymogiem sklasyfikowania jest zaliczenie wszystkich punktów w odpowiedniej kolejności!

W takim razie spróbuję...

Nic prostszego! Nie musisz się wcześniej zapisywać, nie musisz przychodzić na jedną, sztywną godzinę. Mało tego, nie musisz nawet za to płacić. Po prostu załóż wygodne buty i spotkaj się z nami w sobotę! Dokładne miejsca i godziny trwania zawodów w poszczególnych miastach podane są na stronie Akcji (www.biegajzmapa.pl). Na miejscu wypożyczymy Ci elektroniczny czip, a ekipa profesjonalistów wytłumaczy o co dokładnie chodzi w biegu na orientację. Trasy są tak przygotowane, aby każdy - niezależnie od kondycji czy orientacji w terenie - nie miał problemu z ich pokonaniem!

Informacji udziela Marketing Polskiego Związku Orientacji Sportowej:

marketing@zielonysport.pl

Sławomir Cygler – rzecznik prasowy - 508 127 708

Łukasz Charuba – koordynator Akcji – 691 679 661

Organizator w  Jeleniej Górze:

MKS Paulinum – tel. 660 685 516 Damian Dutkiewicz

Galeria: