DWS Draexlmaier buduje nową halę (video)

Inwestycja, na którą pozwolenie z rąk Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły odebrał dzisiaj (17.03) Prezes Zarządu DWS Thomas Krüger zakończy się pod koniec listopada br., a jej wartość wyniesie 12 mln euro.  Rozbudowa zakładu jest wynikiem kontraktu jaki zawarł Draexlmaier z koncernem Daimler, na produkcję elementów wykończenia (deska rozdzielcza i konsola środkowa) dla nowego modelu Mercedesa E-klasy, który dopiero pojawi się na rynku motoryzacyjnym. Spółka przewiduje zatrudnienie ok. 350 osób, a nowe zamówienie/ model zapewni zakładowi produkcję na kolejne 7-8 lat.

- Nabór pracowników rozpoczniemy jeszcze w tym roku - zapowiada Prezes Thomas Krüger - produkcja pod nowe zlecenie rozpocznie się w 2015 roku. W głównej mierze poszukujemy szwaczek, operatorów maszyn, ale sami również szkolimy pracowników pod kątem konkretnych stanowisk. Firma nie narzeka również  na brak chętnych do pracy. - W Kadrach znajduje się obecnie około 400 podań o pracę, co nie znaczy że procedura rekrutacji jest zamknięta – dodaje Prezes Krüger.

- Kiedy w 2010 roku mówili ostrożnie o wzroście zatrudnienia, zakładali, że przyjmą 300-400 osób, a przyjęli około tysiąca – powiedział Prezydent Marcin Zawiła – Życzę nam wszystkim, by i tym razem było więcej. To największa firma w Jeleniej Górze i kolejna duża inwestycja w strefie - Prowadzone są również rozmowy na temat możliwości powiększenia terenu zakładu.

W chwili obecnej DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o. w Jeleniej Górze zatrudnia 1538 osób, w tym 132 pracowników biura konstrukcyjnego. Około 800 osób jest stricte pracownikami produkcji, pozostali pracują w działach przygotowania produkcji, sterowania, jakości czy logistyki.

- Firma zatrudnia wyłącznie na umowy o pracę, a średnie wynagrodzenie pracownika produkcji wynosi 2.500 zł brutto - mówi Joanna Stawska Pełnomocnik Zarządu DWS Draexlmaier - Mamy również znikomą fluktuację, na poziomie 0,6%.

Dynamiczny rozwój Draexlmaiera dobrze obrazuje poziom zatrudnienia w kolejnych latach, który w marcu 2010 roku wynosił zaledwie 503 pracowników.

Spółka potwierdza swoją mocną pozycję na mapie gospodarczej. 20 marca Zarząd DWS Draexlmaier  odbierze tzw. Diamenty Forbesa, za zajęcie w grupie średnich firm zwiększających swoją wartość: 2 miejsce na liście dolnośląskiej i 5 w ogólnopolskiej. Firma jest producentem  wysokiej jakości elementów wykończeniowych ze skóry, a jej głównymi klientami są BMW, Porsche, Daimler, Jaguar, Audi oraz Land Rover

Galeria: