Mural na 10-lecie Polski w Unii Europejskiej

Młodzi ludzie z Fundacji Dolnośląskiej w związku z „Biało-Czerwonym Weekendem” i 10-leciem wstąpienia Polski do Unii Europejskiej przygotowują 30-metrowy mural na specjalnie do tego celu przygotowanym płocie przy ulicy 1 Maja. Przypomnijmy, że w tym miejscu już 1 maja br. odbędzie się Piknik „Smaki Europy”, a o godz. 20.00 rozpocznie się spektakl Teatru Ocelot i odsłonięcie postumentu „Porwanie Europy”.

Członkowie Fundacji w taki właśnie, artystyczny sposób chcą uświetnić obchody 10-lecia wstąpienia Polski do UE. Efekt końcowy będziemy mogli podziwiać już od 2 maja. Pomysł zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Jeleniej Góry i firmy Castorama, 

Grupa działa w Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku od dwóch lat. Zajmując się sztuką uliczną, w rozmaitym tego słowa znaczeniu: StreetArtem, BreakDancem, czy warsztatami artystycznymi dla młodzieży. W ubiegłym roku organizowali w Jeleniej Górze III Międzynarodowy Festiwal Tańca i StreetArt „Street Wars”. W tym roku w dniach 10-11 lipca w ramach Teatrów Ulicznych odbędzie się czwarta edycja tego Festiwalu z udziałem najlepszych artystów z wielu krajów świata, w tym m.in.: Stanów Zjednoczonych, Rosji, Słowacji, Anglii, Francji, Irlandii i Filipin).

Głównymi organizatorami festiwalu jest oryginalne trio: spajający wszystko Łukasz Przybyła, tancerz Jacek Snochowski i muralista Michał Brand.

Podczas Festiwalu będą prowadzone warsztaty tańca,  a na oczach mieszkańców powstaną murale na specjalnie przygotowanych ścianach Konkurs tańca rozegrany zostanie w dwóch kategoriach: breakdence i hiphop. Równolegle w galerii BWA odbędzie się wystawa „kanwasy” – zaprezentowane zostaną eksponaty przywiezione przez zaproszonych artystów z całego świata. Na zakończenie festiwalu prace artystów zostaną zlicytowane. Całemu cyklowi imprez będą towarzyszyły także koncerty muzyczne, itp.

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB