Nominacje w konkursie "Zabytek zadbany"

Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry wyjechał dziś (24.04.) do Żyrardowa, gdzie wieczorem odbędzie się uroczystość rozstrzygnięcia konkursu „Zabytek zadbany”. Do finału tego konkursu w kategorii „zespołów zabytkowych” zostały nominowane dwa jeleniogórskie obszary – park przy Kościele Łaski, zespół kaplic nagrobnych, który był poddawany rewitalizacji w ostatnich latach, a po iluminacji tego kompleksu zabytków stał się jedną z większych atrakcji turystycznych miasta oraz Park Norweski. Ten drugi, w pełni dostępny dla wszystkich, zarówno kuracjuszy, jak i rowerzystów, fanów nordic walkingu, czy łyżworolkowców, uzupełniony o pływającą fontannę jest jednym z najczęściej odwiedzanych obecnie miejsc w Jeleniej Górze, tym bardziej, że od „Term Cieplickich”, które są bardzo popularne od pierwszego dania eksploatacji, dzieli go dosłownie kilka kroków. Park Norweski został stworzony, jako miejsce relaksu dla pracowników fabryki Fuellnera (dzisiejszej PMPoland) i od początku – w odróżnieniu od Zdrojowego, powstałego nieco wcześniej był miejscem egalitarnym. Oficjalnie ostateczne wyniki konkursu znane będą późnym wieczorem, ok. godz. 20, niemniej jeleniogórskie nominacje mają spore szanse na zajęcie wysokich lokat.