Piknik i Ocelot na inaugurację Majówki

W tym roku święto 1 maja nabiera szczególnego wymiaru. Obok Święta Pracy obchodzimy dziesiąta rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. 

Tego dnia, na skwerze przy wejściu ul. Pocztowej w 1 Maja będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. O godz. 20.00 rozpocznie się spektakl Teatru OCELOT, który połączony jest z odsłonięciem postumentu autorstwa Vahan'a Bego „Porwanie Europy”. Szczegóły owiane są jeszcze tajemnicą, ale zdradzimy, że widowisko opiera się w głównej mierze na historii miłości boskiego Zeusa do pięknej kobiety. Epicka opowieść o zmaganiach człowieka z przeznaczeniem i przeciwstawieniu się woli bogów, inspirowana jest mitami tebańskimi. To historia o potędze miłości i kiełkującej wśród zła nadziei. Scenariusz i reżyseria spektaklu: Beata Zając. Akrobatyczne układy sztuki ruchu: Bogdan Zając.

Ocelot to gwarancja wspaniałych doznań artystycznych, twórca wyjątkowych multimedialnych widowisk i pokazów artystycznych w kraju i na świecie. Ci którzy przyjdą 1 maja, na ulicę 1 Maja / Pocztową - na pewno nie będą zawiedzeni.

A chcących poczuć przedSMAK Majówki, w dosłownym tego słowa znaczeniu, zapraszamy w to miejsce już od godziny 10.00 na piknik „Smaki Eropy” – prezentujący te bardziej i mniej znane europejskie smaki. 

 

Serdecznie zapraszamy, a szczegółowe informacje dotyczące wydarzeń jeleniogórskiego biało-czerwonego weekendu majowego dostępne są na stronie internetowej: www.naweekend.jeleniagora.pl

 

 

 

Kalendarz FB