Red Lips - na inaugurację Wiosny Cieplickiej

Długi weekend majowy tradycyjnie inauguruje święto uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry – czyli Wiosna Cieplicka. To już 41. edycja tego wydarzenia, które rozpocznie się na Placu Piastowskim 1 maja o godz. 17.00 koncertem grupy RED LIPS.

Zespół Red Lips to jeden z najpopularniejszych ostatnio zespołów młodego pokolenia - powstał  w 2010 roku w Warszawie. W skład zespołu wchodzą ludzie, którzy produkują własną muzykę i uwielbiają filmy Quentina Tarantino. Siłą zespołu jest pozytywna energia, drapieżne, przesterowane brzmienie gitarowe, nadające wyrazisty charakter utworom oraz charyzmatyczna i elektryzująca wokalistka – Ruda.

Wspólnie z Łukaszem Lazerem – współzałożycielem, kompozytorem, producentem i gitarzystą, tworzą fundament twórczy i kreatywny, którego idealnym uzupełnieniem jest wsparcie sekcji rytmicznej – koncertowo serwują je Marcin Piroman Romanowski (bas) oraz Robert Sopala (bębny). Zespół jest laureatem I edycji Must Be The Music, a półfinałowy wykonanie, zostało ocenione przez jury 4 x TAK na każdym etapie udziału w programie. Najbardziej znanym dziełem zespołu jest singiel, pt: „To co nam było”, który jest zwieńczeniem pracy nad debiutanckim albumem. W ciągu kilku tygodni od premiery utwór znalazł się na play-listach wielu rozgłośni radiowych, m.in RMF FM, RMF MAXXX, Radio ZET. W dwa miesiące po premierze, „To co nam było” zostało odtworzone ponad 6 milionów razy w serwisie youtube.com. Red Lips to również artyści nominowani do koncertu Trendy, podczas Festiwalu Sopot TOP Trendy 2013. Zespół wystąpił także jako „gość specjalny” podczas ESKA MUSIC AWARDS SZCZECIN 2013. Lipsi odwiedzili także Festiwal SOPOT TOP OF THE TOP.

Zobacz więcej na stronie: naweekend.jeleniagora.pl

 

Kalendarz FB