Wycieczka po dawnych szlakach spacerowych Jeleniej Góry z PTTK

Komisja Krajoznawcza Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze zaprasza w sobotę 29  marca 2014 roku wszystkich chętnych na pierwszą wycieczkę po dawnych szlakach spacerowych w okolicy Jeleniej Góry. Uczestnicy spaceru spotykają się na ostatnim przystanku MZK w Komarnie dokąd dojeżdża autobus linii nr 2 odchodzący z przystanku Wincentego Pola-Tunel o godzinie 10 minut 12. Tam oczekiwać będzie prowadzący Włodzimierz Bayer. Ponieważ wycieczka ta jest oficjalnym rozpoczęciem tegorocznego sezonu spacerowego udamy się najpierw do szałasu myśliwskiego położonego na zboczu Barańca. Tam rozpalimy ognisko i upieczemy kiełbaski. Zachęcamy do zabrania stosownego prowiantu, gdyż po drodze nie ma możliwości uzupełnienia zapasów.Po biesiadzie ruszymy na Maślak, by ze znajdujących się tam skałek podziwiać wspaniałe widoki. Następnie przez Widok dotrzemy do Mikrostacji Sportów Letnich i Zimowych ”Łysa Góra” gdzie ponownie odpoczniemy delektując się serwowanymi tam napojami i w pełni zregenerowani zejdziemy po godzinie siedemnastej na osiedle Zabobrze w Jeleniej Górze.

Przypominamy, że wycieczka jest bezpłatna, jednak wskazane jest ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków. Członkowie PTTK podlegają ubezpieczeniu zbiorowemu w ramach opłaconej składki.

Adres organizatora: Oddział PTTK „Sudety Zachodnie”, ul. 1 Maja 86, 58-500 Jelenia Góra, tel. 757525851, email: pttk@pttk-jg.pl, www.pttk-jg.pl

 

Grupa:

 

Kalendarz FB