Znani jeleniogórzanie w kampanii antysmogowej

Rozpoznawalni i popularni jeleniogórzanie – Maja Włoszczowska, Rafał Fronia, Wioletta Palczewska, Kazimierz Pichlak oraz Krzysztof Langer i Andrzej Marchowski z Kabaretu Paka promować będą kampanię społeczno-informacyjną prowadzoną przez Miasto - „Stop Smog! – Wymień Piec”. Jej celem jest podniesienie świadomości ekologicznej, ograniczenie smogu i poprawa jakości powietrza.

Ambasadorów kampanii zobaczymy na plakatach i innych nośnikach zarówno na ulicach Jeleniej Góry, jak i na portalach internetowych i w mediach społecznościowych. Głównym celem kampanii jest jeszcze większe zwrócenie uwagi, jak ważne jest prawidłowe ogrzewanie naszych mieszkań i domów oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma smog. W akcji chodzi też o zwrócenie uwagi na nowe, zmieniające się regulacje prawne w zakresie norm dotyczących źródeł energii, ich jakości, pochodzenia, a także emisji szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania.

Osoby biorące udział w kampanii wybrane zostały w taki sposób, aby dotrzeć do jak największej liczby jeleniogórzan, w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Wszyscy też zgodzili się udzielić swojego wizerunku na potrzeby akcji bezpłatnie. Jej twórcy mają nadzieję, że dzięki włączeniu się w kampanię lokalnych autorytetów uda się wpłynąć na zmianę postaw wielu mieszkańców miasta.

Więcej o normach, kampanii i regulacjach prawnych pod tym linkiem: https://jeleniagora.pl/content/smog-stop-wymień-piec

#smogstopjg #wymienpiec #czystepowietrze #smog #jeleniagora #niskaemisja