III Karkonoski Orszak Trzech Króli

Trwają przygotowania do kolejnej edycji Orszaku Trzech Króli. W całym kraju i poza jego granicami, swój udział potwierdziło już ponad 170 miejscowości. Przygotowania ruszyły również i w Jeleniej Górze. 

III Karkonoski Orszak Trzech Króli rozpocznie Msza św. w Bazylice św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze o godz. 13.15. Orszak, którego organizatorem jest Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, wyruszy z placu przed Bazyliką i przejdzie ulicami miasta na Plac Ratuszowy. Barwny korowód, którego trzon stanowić będą dzieci z jeleniogórskich i karkonoskich szkół oraz przedszkoli, ubranych w kolorowe stroje zmierzać będzie do stajenki usytuowanej na Placu Ratuszowym, by nawiedzić Świętą Rodzinę i pokłonić się Dzieciątku. Całość zakończy się wspólnym śpiewaniem kolęd, a przyłączający się do Orszaku mieszkańcy i turyści otrzymają korony i śpiewniki.

Trasa tegorocznego orszaku:

Orszak Trzech Króli, nazywany jest często największymi ulicznymi jasełkami na świecie. W 2013 roku odbył się aż w 98 miejscowościach.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej stowarzyszenia: www.sep.edu.pl

Już dziś zapraszamy w imieniu organizatorów do udziału w uroczystościach, które odbędą się 6 stycznia 2014 roku, jak również obejrzenia relacji z II Karkonoskiego Orszaku Trzech Króli - będącej zwiastunem tego Wydarzenia.

Galeria: 

 

Kalendarz FB