Jelenia Góra na Targach ITB Berlin

W środę 5 marca br. rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Turystyczne "ITB" w Berlinie, jedna z najważniejszych i największych imprez targowych branży turystycznej.

ITB to możliwość zaprezentowania przez poszczególne kraje oferty turystycznej na stoiskach narodowych (polskie stoisko organizowane jest przez Polską Organizację Turystyczną), ale również okazja do pokazania się firm i instytucji związanych z szeroko pojętą turystyką oraz podróżami. Stąd obecność na targach:  biur podróży, międzynarodowych związków turystycznych, krajowych i regionalnych organizacji turystycznych, czy firm z branży hotelarskiej, przewozów i transportu, obsługi ruchu turystycznego oraz organizatorów różnego rodzaju eventów. Wśród wystawców znajdziemy również firmy zajmujące się wsparciem i obsługą techniczną np. tworzących oprogramowania do obsługi klientów, agencji reklamowych, wydawców czy towarzystw ubezpieczeniowych.

Na tegorocznych targach Jelenia Góra prezentuje się w dwóch miejscach. Głównym jest wspólne stoisko z partnerską gminą Boxberg O.L. w hali nr 11.2, ale materiały i informacje dostępne są również w hali narodowej Polski (nr 15), w części promującej walory Dolnego Śląska. Z przygotowanej oferty turystycznej sporym zainteresowaniem cieszy się propozycja nowo otwartych Term Cieplickich, która traktowana jako zarówno przez operatorów, jak i klientów indywidualnych jako doskonałe uzupełnienie oferty pobytowej w Karkonoszach.

W tym roku krajem partnerskim ITB w Berlinie jest Meksyk, który zorganizował również ceremonię otwarcia. Łącznie w 26 halach swoje produkty i usługi promować będzie 10147 wystawców ze 189 krajów.

Targi turystyczne, które odbywają się w największym kompleksie targowym stolicy naszych zachodnich sąsiadów - Messe Berlin, potrwają do niedzieli – 9 marca, a organizatorzy spodziewają się przekroczenia ubiegłorocznej liczby odwiedzających, która wyniosła ponad 160 tys. osób.

Zorganizowanie wspólnego stoiska promocyjnego Jeleniej Góry i Boxberg O.L było możliwe dzięki realizacji projektu „Jesteśmy partnerami” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa.

Galeria: