Międzynarodowy Dzień Zintegrowanych Służb Ratowniczych Gór Izerskich

W miejscowości Albrechtice w Czechach,  odbyła się 7 edycja Międzynarodowego Dnia Zintegrowanych Służb Ratowniczych Gór Izerskich w ramach programu Euroregionu-Nysa. We wspólnych ćwiczeniach uczestniczyli przedstawiciele jeleniogórskich służb tj: Państwowej Straży Pożarnej,  Ochotniczej Straży Pożarnej (z OSP przy ul. Wiejskiej), Straży Miejskiej, Policji oraz przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra.

W programie zaprezentowano:

•pokazy z zakresu ratownictwa  chemicznego  likwidacja zdarzenia związanego  z uwolnieniem niebezpiecznej substancji – pokaz akcji z zakresu ratownictwa  chemicznego – współpraca czeskiej straży pożarnej, wojska  i policji,
•pokazy tresury psów policyjnych,
•miasteczko ruchu drogowego – Straż Miejska  z Jeleniej Góry,
•pokazy działań polskich jednostek PSP i OSP,
•pokazy działań czeskiego  pogotowia górskiego – tyrolka, zjazd na linie,
•pokazy służby więziennej – więzienie Rynovice,
•pokazy działań przy wypadkach drogowych – uwalnianie osób z pojazdu – pokaz współpracy straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i czeskiej policji,
•pokazy sprzętu i wyposażenia poszczególnych służb.

Oprócz wspólnych ćwiczeń i pokazów odbyły się także  zawody  strażackie drużyn z Polski  i Czech w trzech kategoriach: żeńskiej, męskiej i dziecięcej.

W kategorii żeńskiej niestety brak  było przedstawicieli ze strony Polskiej. W kategorii męskiej Ochotnicza Straż Pożarna – ul. Wiejska z Jeleniej Góry uplasowała się  na 9 miejscu na 11 drużyn, zaś w kategorii dziecięcej na siedem drużyn: pierwsze miejsce zajęła II drużyna z Mysłowa - powiat jaworski, drugie z Lučany ST- Czechy, trzecie – Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Jeleniej Góry,  czwarte z Czernicy – powiat jeleniogórski, piąte -I drużyna z Mysłowa – powiat jaworski, szóste z  Lučany ST - Czechy i siódme drużyna z Bozkova- Czechy.

Galeria: