Bezpłatne profilaktyczne badania USG dla dzieci w Jeleniej Górze

Jak ważne jest zdrowie naszego dziecka? Rodzice nie mają wątpliwości – najważniejsze! A jak często wykonujemy naszym dzieciom badania profilaktyczne? Za rzadko lub wcale. Fundacja Ronalda McDonalda oraz Miasto Jelenia Góra zapraszają na badania USG dla dzieci z terenu Jeleniej Góry w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które odbędą się w dniach 28-30 maja 2014 r. w mobilnym ambulansie na Placu Ratuszowym.

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne.

Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla wymienionej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel.

Zapisy będą przyjmowane w dniach 22 i 23 maja br. w godzinach od 9.00 do 15.00.

Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Fundacji, na profilu Fundacji na FB www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda oraz stronie Miasta Jelenia Góra www.jeleniagora.pl.

Lekarze będą przyjmować w Ambulansie Fundacji, który stanie przy Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Sam Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.

Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie.

O Fundacji

Fundacja Ronalda McDonalda jest organizacją pożytku publicznego, działającą w Polsce od 2002 roku. Fundacja jest związana z międzynarodową organizacją charytatywną Ronald McDonald House Charities działającą w 54 krajach świata na rzecz zdrowia i rozwoju dzieci.

W Polsce głównym projektem Fundacji Ronalda McDonalda jest ogólnopolski program „NIE nowotworom u dzieci”. Fundacja stawia na poprawę wczesnej wykrywalności chorób nowotworowych u najmłodszych, organizując badania USG, szkoląc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, inwestując w wydawnictwa propagujące aktualną wiedzę w dziedzinie onkologii.

Oprócz badań przesiewowych Fundacja i jej ambulans są znane ze współpracy z centrami krwiodawstwa i angażowania się w akcje zbierania krwi, zwłaszcza w okresach niedoboru tego cennego leku.

W 2009 roku Fundacja oddała do użytku Pokój Rodzinny Ronalda McDonalda w Instytucie – Pomniku Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz pracuje nad uruchomieniem projektu budowy Domu Rodzinnego Ronalda McDonalda w Krakowie-Prokocimiu.

Pokoje i domy, to oprócz projektów związanych z badaniami, najważniejsze z programów Fundacji na całym świecie.

W 2010 i 2011 roku Majka Jeżowska, zasiadająca w Radzie Fundacji, wraz z przyjaciółmi muzykami nagrała płytę Czarodzieje uśmiechu I oraz II.

Fundatorem i głównym donatorem Fundacji jest spółka McDonald’s Polska, ale źródłem finansowania są także pieniądze ze zbiórki publicznej, której symbolem jest domek-skarbonka, stojący w każdej restauracji McDonald’s. Przyjaciele Fundacji mogą jej także pomóc odpisem 1% podatku.

Więcej informacji na stronie www.frm.org.pl oraz na profilu Fundacji na FB www.facebook.com/FundacjaRonaldaMcDonalda.