Informacja dla mieszkańców którzy złożyli wnioski o dotację na zmianę ogrzewania

Zgodnie z przyjętą na XVII Sesji Rady Miejskiej Jeleniej Góry w dniu 26 lutego 2020 r. zmianą uchwały nr 171.XV.2019 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 18 grudnia 2019 r. w sprawie przyjęciazasad udzielania dotacji celowej ze środków budżetu Miasta Jelenia Góra na zadanie służące ograniczeniuniskiej emisji, polegające na zmianie systemu ogrzewania dla zadań na realizację których poniesionowydatki od dnia 01.01.2019 r.,polegającą na doprecyzowaniu innych (poza budżetowych) źródeł finansowania przedmiotowej uchwały, poprzez wprowadzenie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,w tym z programu „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego II edycja”

informujemy, że

wnioski, które zostały złożone w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Jelenia Góra w terminie od 17 stycznia 2020 r. do 28 lutego 2020 r. (147 sztuki) zostaną uwzględnione we wniosku pn. "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego na terenie miasta Jelenia Góra Edycja II - zadanie 1", który zostanie złożony w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu (WFOŚiGW), celem uzyskania pożyczki dla Miasta Jelenia Góra. Po zawarciu umowy pożyczkowej z WFOŚiGW nastąpi końcowy odbiór zadania i zawarcie umów dotacji międzyMiastem Jelenia Góra a dotowanymi. Szacowany termin odbiorów instalacji grzewczych w Państwa mieszkaniach/domach oraz zawarcia umów dotacji – do końca maja 2020 r.

Aktualizacja:  W związku z przedłużającą się procedurą  rozpatrywania wniosku o udzielenie dofinansowania  w ramach programu priorytetowego pn.: „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego” Edycja II przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki  Wodnej we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze, który został złożony przez Miasto Jelenia Góra w dniu 12.03.2020 r. informujemy, że odbiór instalacji grzewczych w Państwa mieszkaniach/domach oraz zawarcie umów dotacji nastąpi we wrześniu/październiku 2020 r.  po uprzednim zawiadomieniu telefonicznym.

Wnioski o dotację przyjmowane są w Wydziale Ochrony Środowiska w trybie ciągłym. Wnioski złożone po dniu 28 lutego 2020 r. zostaną uwzględnione w kolejnym wniosku Miasta Jelenia Góra do WFOŚiGW pn. "Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego na terenie miasta Jelenia Góra" Edycja II - zadanie 2.

Uchwała nr 179.XVII.2020