Jeleniogórski Budżet Obywatelski – zdecyduj i Ty!

Ponad 40 projektów, które przeszły ocenę formalną i merytoryczną – tak wygląda tegoroczny Jeleniogórski Budżet Obywatelski. W poniedziałek (7 października) rozpoczęło się głosowanie. Zdecyduj, jakie zadania będą realizowane w przyszłym roku.

Budżet podzielony jest na tzw. projekty twarde – inwestycyjne, oraz miękkie – imprezy wydarzenia. Pula środków na realizację Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 wynosi 2,4 mln. złotych, z czego 2 miliony przeznaczone będą na na realizację projektów „twardych”, a 400 tysięcy złotych na projekty „miękkie”. – W sumie zgłoszonych zostało 51 wniosków z czego po ocenie formalnej i merytorycznej do etapu głosowania zakwalifikowało się 41 projektów (31 „twardych” i 10 „miękkich”) na łączną kwotę 8 114 167,66 zł – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak na konferencji prasowej.

Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek (7 października) i potrwa do niedzieli (13 października) do północy. Szczegóły pod linkiem https://jbo.jeleniagora.pl/glosowanie-na-zadania/

W budynkach Urzędu Miasta zostaną dodatkowo utworzone ogólnodostępne stanowiska do głosowania elektronicznego. Pracownik urzędu pomoże zainteresowanym w obsłudze platformy elektronicznej. Punkty te (czynne w godzinach pracy urzędu) to:

Centrum Obsługi Klienta, ul Ptasia

Wydział Rozwoju Miasta, Plac Ratuszowy, pok. 208

Warunkiem skorzystania z tej formy wsparcia będzie okazanie dokumentu tożsamości oraz wypełnienie papierowej wersji karty do głosowania.

Przypominamy, że głosować może każdy mieszkaniec miasta. Weryfikacja uprawnienia do głosowania przeprowadzona zostanie przez system elektroniczny w oparciu o imię, nazwisko, nr PESEL osoby głosującej, a także przez wpisanie właściwego kodu, który wysłany zostanie do głosującego w formie sms na wskazany w formularzu do głosowania numer telefonu. Wpisanie otrzymanego kodu warunkuje ważność oddanego głosu.

Pamiętajmy, że w każdej z wspomnianych kategorii (projekty twarde, projekty miękkie) można oddać jeden głos.

Lista zadań przyjętych do realizacji w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego Miasta Jelenia Góra na rok 2020 zostanie ogłoszona do 16 października.

07.10.2019r.

Galeria: