Lokale mieszkalne do remontu (video)

Podobnie jak w latach ubiegłych Miasto oferuje do sprzedaży i pod wynajem sporą ilość mieszkań. W przypadku osób, których nie stać na kupno istnieje możliwość wydzierżawienia lokalu do remontu.

Lokal trzeba będzie wyremontować we własnym zakresie, a zainteresowany otrzymuje tytuł najmu tego lokalu – mówi Marcin Zawiła Prezydent Jeleniej Góry – później na zasadach preferencji można taki lokal wykupić. 

Spełnić oczywiście trzeba kilka warunków. Jednym z nich jest dochód, który w przypadku gospodarstwa jednosobowego wynosi od 1486 zł do 2533 zł. W przypadku gospodarstwa wielorodzinnego to odpowiednio przedział od 1064 zł do 2111 zł. O lokal może ubiegać się osoba, która nie posiada tytułu prawnego do innego lokalu oraz nie ma prawa własności. Dotyczy to także osób nie zamieszkałych w Jeleniej Górze……

Szczegóły w materiale filmowym:

 

Miasto co roku odzyskuje z różnych powodów sporo mieszkań. Niektóre z nich remontowane są na własny koszt i podlegają one rutynowemu przydziałowi według kolejności, inne są właśnie przeznaczone jako oferty do remontu na koszt przyszłych lokatorów.

Zobacz artykuł: Mieszkania do samodzielnego remontu

 

 

Kalendarz FB