Otwarcie III Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu w Jeleniej Górze

Z okazji Światowego "Dnia sPRAWiedliwego Konsumenta" w gościnnych murach Książnicy Karkonoskiej odbyło się w dniu 16 marca 2015 r uroczyste spotkanie. Wydarzenie to  otwiera III Jeleniogórskie Dni Sprawiedliwego Handlu w Jeleniej Górze  i wpisuje się w kalendarz obchodów Światowego Dnia Sprawiedliwego Handlu ,który przypada na 9 maja i będzie obchodzony na Świecie pod hasłem :"BĄDZ ZMIANĄ" Warto przypomniec ,żę Kampania MPdSH została objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta.

W kampanię zaangażowana jest  młodzież z jeleniogórskich szkół.W projekcie "Szkoła przyjazna dla SH" uczestniczą:

-Zespłó Szkół Technicznych "Mechanik"

-Zespłó Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2,

-Zespłó Szkół Ogólnokształcących na 1.

W ceku przybliżenia tematyki Sprawiedliwego Handlu goscie i uczestnicy spotkania obejrzeli film dokumentalny Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu pt"Sprawiedliwy Handel w Mieście Solidarności",

oraz wysłuchali  prelekcji:

-Pani Jadwigi Reder-Sadowskiej Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta pt'Wszyscy jestesmy konsumentami",

-Pana dr Borysa Binkowskiego  Przewodniczący Rady Nadzorczej "Koalicji Sprawiedliwego Handlu"-Sprawiedliwy Handel.

Na zakończenie spotkania była okazja do degustacji kawy ze znakiem FairTrade oraz sesji zdjeciowej.

Elzbieta Wardzała
Koordynator Kampanii MPdSH