Półmaraton Jeleniogórski - bieg z widokiem na góry

3 maja w Jeleniej Górze startuje kolejna edycja Półmaratonu i Biegu na 10 km (Jeleniogórska Dziesiątka). Zawody są elementem Biało-Czerwonego Weekendu Majowego, który będzie trwał w mieście od 1-4 maja.

Biegi pod wspólną marką SUPERBIEG odbędą w Kotlinie Jeleniogórskiej się już po raz drugi. Ze względu na wyjątkowe położenie trasy zawody odbywają się pod hasłem: Bieg z widokiem na góry.

Start do biegu już tradycyjnie w centrum miasta na Pl. Ratuszowym, o godz. 10.00. Tegoroczna trasa została zmodyfikowana tak, by meta znalazła się na odnowionym stadionie przy ul. Złotniczej, gdzie otoczenie i infrastruktura bardziej sprzyjają biegaczom i dużej frekwencji zawodów. Na dystansie półmaratonu trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Organizator zapewnia pełne zabezpieczenie trasy oraz niezbędne świadczenia dla zawodników: szatnie, punkty z napojami na trasie, indywidualny pomiar czasu.

Rejestracja do biegu odbywa się poprzez stronę www.superbieg.pl  Osoby, które dokonają rejestracji i wpłaty wpisowego (60 zł) do 13 kwietnia, w pakiecie startowym otrzymają także koszulkę startową SUPERBIEGu.

Regeneracja po biegu

Partnerem tegorocznego SUPERBIEGU w Jeleniej Górze są Termy Cieplickie. Wszyscy startujący w tym roku w Półmaratonie Jeleniogórskim lub Jeleniogórskiej Dziesiątce, za okazaniem pakietu startowego otrzymają 30 % zniżki na skorzystanie ze strefy basenowej. Promocja obowiązuje w trakcie całego Biało-Czerwonego Weekendu Majowego. Dodatkowo na mecie biegu wśród wszystkich zawodników rozlosowanych zostanie 10 voucherów na 2 godzinny pobyt dla dwóch osób w strefie basenowej oraz strefie SPA.

Termy Cieplickie to kompleks basenów rekreacyjno-wypoczynkowych w skład których wchodzą m.in.:  baseny termalne, basen z torami pływackimi i brodziki dla dzieci. Ofertę uzupełnia strefa SPA czyli sauny fińskie, sauna parowa i infrared, bicze wodne, jacuzzi, grota śnieżna, fontanna lodowa oraz strefa RELAKSU z podgrzewanymi leżankami oraz gabinetem masażu.

Historyczny bieg

Tegoroczny Półmaraton i bieg na 10 km odbywają się w 223 rocznicę rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja i jest okazją, by w sposób aktywny i solidarny okazać szacunek do tego ważnego wydarzenia w historii Polski.

W ubiegłym roku na ten sposób zamanifestowania przywiązania do historii zdecydowało się 688 osób, startujących w pierwszej edycji SUPERBIEGu w Jeleniej Górze. W półmaratonie zwyciężył Kenijczyk KOMEN JOEL z czasem 1:04:18, w biegu na 10 km tryumfował Ukrainiec PECHNIKOV RUSLAN z czasem 1:19:40.

Organizatorem SUPERBIEGu w Jeleniej Górze jest Grabek Promotion, a inicjatorem Miasto Jelenia Góra. Główni partnerzy to: Termy Cieplickie, Huta Julia, Park Sportowy Złotnicza oraz sieć hoteli sportowych Interferie.

Sponsorzy: Enervit, Yoko, Festina oraz Scott.

Regulamin zawodów, plany trasy i rejestracja do biegu na stronie www.superbieg.pl

Galeria: