Transgraniczna Inwazja Sztuki: 28-29 czerwca

W ostatni weekend czerwca  Plac Ratuszowy czeka prawdziwa inwazja artystów i rzemieślników  z Polski i Czech. Dominującym elementem będą szklane cuda i cudeńka, ogień, dym i wysokie temperatury.  Na dwa dni centrum Jeleniej Góry zamieni się w wielki warsztat pod gołym niebem, w którym będzie można spróbować swoich sił  w różnych dziedzinach działalności artystycznej. Zapraszamy jeleniogórzan i turystów, dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił jako artysta. Wasze prace ozdobią przestrzeń publiczną Jeleniej Góry. Warsztaty i pokazy trwać będą nieprzerwanie przez całą imprezę. Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w letnim konkursie zdobienia bombek choinkowych o nagrodę Prezydenta Miasta Jeleniej Góry i Burmistrza Miasta Żelezny Brod. Najpiękniejsze bombki zawisną na ratuszowej choince.

Transgraniczna Inwazja Sztuki

Jelenia Góra, Plac Ratuszowy

28 czerwca (sobota) – godz. 12.00 – 20.00

29 czerwca (niedziela) – godz. 10.00 – 18.00

Letni konkurs na zimową bombkę odbywać się będzie   w sobotę od godz. 12.00 do 16.00.  Zakończenie konkursu i wręczenie nagród  w sobotę 28 czerwca o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do 18 roku życia.

Organizatorami imprezy są: Miasto Jelenia Góra, Jeleniogórskie Centrum Kultury, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze

Wśród atrakcji:

• Pokazy wydmuchiwania i obróbki szkła.
  • Pokazy i warsztaty wypalania ceramiki w piecach RAKU
  • Otwarte warsztaty i pokazy  artystyczne :
  • rzeźba, grafika, malarstwo, witraż, biżuteria, malowanie - grawerowanie szkła.
  • Targi sztuki i rękodzieła artystycznego.
  • Letni  konkurs  na zimową bombkę
Galeria: