Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

7 lipca wystartowały zapisy do kolejnej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zespoły można zgłaszać za pośrednictwem formularza dostępnego na oficjalnej stronie Turnieju.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to rozgrywki piłkarskie dla dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: U-10 i U-12 oraz U-8. Przeze ostatnie 14. Edycji przewinęło się blisko 700 tysięcy dziewcząt i chłopców z całego kraju. W samym tylko 2013, rekordowym roku, liczba uczestników sięgnęła ponad 200 tys.

W Turnieju mogą wziąć udział szkoły podstawowe oraz uczniowskie kluby sportowe. Drużyny zgłaszać mogą nauczyciele oraz trenerzy za pośrednictwem formularza zapisów dostępnego na stronie organizatora www.zpodworkanastadion.pl

link do formularza zgłoszeniowego: www.zpodworkanastadion.pl/formularz-zgloszeniowy

Pomysłodawcą oraz inicjatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od ośmiu lat firma Tymbark. Głównym celem Turnieju jest popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy spotykali się z piłkarzami Reprezentacji Polski oraz odwiedzali znane areny sportowe: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro czy Amsterdam ArenA.

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie czternastoletniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

Zapisy drużyn do udziału w Turnieju  potrwają od 7 lipca do 10 października

Mecze finałowe XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrane zostaną na Stadionie Narodowym w Warszawie, a zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Harmonogram XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywanej w sezonie 2014/2015

Zapisy: 7 lipca – 10 października 2014 r.

Etap gminny: 20 października – 7 listopada 2014 r.

Etap powiatowy: 17 listopada – 19 grudnia 2014 r.

Finały wojewódzkie: 23 marca – 20 kwietnia 2015 r.

Finał ogólnopolski: 30 kwietnia – 2 maja 2015 r.

Galeria: