Wspólna promocja Jeleniej Góry i Gminy Boxberg/O.L. na międzynarodowych tragach turystycznych w Warszawie

W dniach 4-6 kwietnia 2014 r. Miasto Jelenia Góra wraz z niemiecką Gminą Boxberg/O.L. wzięło udział w największych targach turystycznych w Polsce "XIX Targi Turystyki i Wypoczynku – LATO 2014". W Warszawie zostało przygotowane wspólne stoisko promocyjne, wyposażone w stojaki na foldery i ulotki, ściankę ekspozycyjną, roll’up-y oraz gadżety promocyjne typu widokówki 3D, torby ekologiczne, zabawki drewniane „jelonki”, poncha przeciwdeszczowe, piłki plażowe, długopisy ekologiczne, multimedialną prezentację walorów turystycznych Jeleniej Góry w postaci wirtualnych wędrówek wykonanych za pomocą 12 panoram sferycznych oraz wielojęzyczny folder promocyjny o atrakcjach turystycznych Jeleniej Góry.

Targi turystyczne w Warszawie dały możliwość prezentacji oferty turystycznej krajów
i regionów z całego świata, m.in. z Izraela, Sri Lanki, Cypru, Włoch, Malezji, Kuby i wielu innych. To okazja do promocji potencjału turystycznego Jeleniej Góry i Boxbergu/O.L.
w jednym miejscu dla odbiorców międzynarodowych. Forma kiermaszu propozycji wypoczynku była dla zwiedzających okazją do znalezienia „pod jednym dachem” wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy wyjazdu weekendowego. Miasto Jelenia Góra wraz z partnerem z Niemiec zaprezentowało wspólną, bardzo zróżnicowaną ofertę, zaspokajającą wymagania różnych grup odbiorców – zarówno amatorów wodnych atrakcji, powietrznych podbojów, zwolenników turystyki aktywnej, poszukiwaczy ciekawych przygód, jak też spokojnego wypoczynku.

Zorganizowanie wspólnego stoiska promocyjnego Jeleniej Góry i Boxbergu/O.L było możliwe dzięki realizacji projektu „Jesteśmy partnerami” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa. Kolejnymi punktami realizacji projektu będą Targi turystyczne TOURTEC 2014 w Jeleniej Górze oraz Seelendmesse
w Hoyerswerdzie.

Logo ERN SNPL i UE