Wspieranie idei Sprawiedliwego Handlu leży w interesie społeczności lokalnej

Zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z dr Magdaleną Śliwińską z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu opublikowany w grudniu 2020 roku w Gazecie Prawnej.
Link do artykułu: czytaj! (proszę kliknąć)

"Społeczeństwo może dzięki zaangażowaniu w zrównoważony, sprawiedliwy i etyczny handel przyczynić się do rozwiązywania wielu problemów, m.in. skrajnego ubóstwa. Miasta mogą odegrać w tym kluczową rolę. Jelenia Góra, tak jak pozostali uczestnicy konkursu, to rozumie. Wie, że wspieranie sprawiedliwego i etycznego handlu sprzyja uwrażliwianiu i aktywizacji lokalnej społeczności oraz zmienianiu świata na lepsze. Może więc warto by inne miasta wzięły z niej przykład?"
Czytamy w wydaniu z  dnia 16 marca 2021 roku  w  Rzeczypospolitej .
Artykuł dr Magdaleny Śliwińskiej z Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu o europejskich miastach, wyróżnionych w konkursie Komisji Europejskiej Cities for Fair and Ethical Trade Award, w tym wyróżnieniu dla Miasto Jelenia Góra.