Jak uzyskać dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze"

7 kroków do dofinansowania

 

  1. Zdobądź wiedzę. 
    Zapoznaj się ze szczegółami naboru: programem priorytetowym, formularzem wniosku i załącznikami oraz instrukcjami, a także regulaminem naboru.

  2. Zbadaj potrzeby budynku. 
    Określ stan obecny i potrzeby budynku. Możesz  wykonać audyt energetyczny, który nie jest obowiązkowy ale stanowi koszt kwalifikowany do dofinansowania w przypadku wykonania i sfinansowania w ramach Programu ocieplenia budynku.

  3. Wypełnij i złoż wniosek o dofinansowanie.
    Pamiętaj o zapoznaniu się z instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i dołączeniu wszystkich wymaganych załączników. Możesz skorzystać z pomocy w wypełnieniu i złożeniu wniosku w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym programu Czyste powietrze w swojej gminie (jeżeli przystąpiła ona do realizacji Programu).

  4. Zawarcie umowy o dofinansowanie. 
    W przypadku pozytywnej decyzji wfośigw o dofinansowaniu przedsięwzięcia wniosek staje się automatycznie umową, o czym będziesz poinformowany pisemnie.

  5. Złóż wnioski o płatność.
    Środki mogą zostać wypłacone maksymalnie w trzech transzach. Trzeci wniosek o płatność jest zawsze wnioskiem końcowym. Jeżeli pojawią się zmiany w realizacji przedsięwzięcia wystąp o odpowiednie zmiany w umowie.

  6. Zakończenie przedsięwzięcia.
    Kontroli podczas wizytacji końcowej przed wypłatą środków podlegają wszystkie przedsięwzięcia wykonane siłami własnymi w zakresie ocieplenia przegród budowlanych, wymiany stolarki okiennej i drzwiowej, montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji ciepłej wody użytkowej.

  7. Okres trwałości przedsięwzięcia.
    Wynosi 5 lat od daty zakończenia przedsięwzięcia, w tym okresie realizowane są kontrole przedsięwzięcia co roku w liczbie nie mniej niż 5% przedsięwzięć, dla których złożono wnioski płatność końcową w poprzednim roku kalendarzowym.

21

 Artykuły:

 

Kalendarz FB