dla mieszkańca

Strefa na Zdrowie Polpharma podczas Senioralii

5 października - na jeleniogórskim Placu Ratuszowym w ramach Senioralii odbędą się bezpłatne badania ogólnopolskiego programu - Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do 17.30. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne.

Prezydent Miasta Jeleniej Góry i Radni zaprzysiężeni

W dniu 20 listopada br. podczas uroczystej pierwszej sesji rady miejskiej nowej kadencji Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak złożył ślubowanie.

Ogólnopolska Karta Seniora

Prezydent Miasta Jeleniej Góry zaprasza do udziału w programie Ogólnopolska Karta Seniora.

Każdy senior, który ukończył 60 lat może otrzymać własną kartę seniora. Wystarczy, że przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wypełniając formularz zgłoszeniowy. Karta seniora jest bezpłatna i bezterminowa. Uprawnia do korzystania ze zniżek na wybrane produkty i usługi, na terenie całej Polski. Wśród firm, które przystąpiły do programu znajdują się między innymi: uzdrowiska, ośrodki rehabilitacyjne, instytucje kultury, sklepy, restauracje, punkty usługowe.

Mieszkańcy Jeleniej Góry mogą uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora w Wydziale Spraw Społecznych, Zdrowia i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta Jeleniej Góry, ul. Okrzei 10, pok.001 (parter), 58-500 Jelenia Góra, tel. 75 754 6174.

OKS można także otrzymać zgłaszając się osobiście do biura Stowarzyszenia MANKO, pod adresem: al. J. Słowackiego 46/30 w Krakowie, tel. 12 429 37 28, lub wysyłając formularz zgłoszeniowy pocztą.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.glosseniora.pl

Formularz dla seniora

https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/Formularz-OKS-ind.pdf

Lista Firm Honorujących OKS – rabaty, zniżki

Lista Firm na stronie Głosu Seniora  (link)

 

Formularz dla partnerów/firm

https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/FORMULARZ-OKS-Partner-2018.pdf

 

Regulamin OKS

 

Bezpłatne zajęcia w czasie przerwy świątecznej

Młodzieżowy Dom Kultury organizuje bezpłatne zajęcia otwarte w czasie przerwy świątecznej w dniach 27 – 30.12.2016. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku 6 – 12 lat

Bądź widoczny na drodze!

Najbliższe dni są okresem szczególnej pracy prewencyjnej Straży Miejskiej, bowiem zapadający coraz szybciej zmrok sprawia, że przechodnie, nierzadko ubrani w ciemne okrycia są coraz mniej widoczni dla kierujących pojazdami.

SKOK w BLOK

Skok w Blok to dobra zabawa, miło spędzony czas, świetne wakacje, rewelacyjne warsztaty, znakomici animatorzy i aktorzy, fantastyczne wspomnienia. To animacyjno-artystyczny projekt realizowany na podwórkach dużych skupisk mieszkaniowych na terenie całego miasta.

Eksmisje to ostateczność

Regułą jest, że służby miejskie usiłują tak porozumiewać się z lokatorami, by umożliwić podpisywanie ugód, spłatę zadłużeń w ratach, odrabianie długów czynszowych, itp. Najlepsze są porozumienia w sprawie realnej spłaty, a nie eksmisja, bo to problem dla wszystkich stron.

Informacja o kwalifikacji wojskowej mężczyzn urodzonych w 1997

W dniach od dnia 29 lutego do 01 kwietnia 2016 roku odbędzie się kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1997 roku na terenie Miasta Jeleniej Góry i Gmin Powiatu Jeleniogórskiego.

Półkolonie zimowe z MOS

Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat na półkolonie zimowe. Zapisy dzieci od poniedziałku do piątku w sekretariacie MOS przy ul. Sudeckiej 42 w godz. od 8.00 do 15.00.

Petycje

Petycje zgłoszone w ramach Ustawy z dnia 11 lipca 2014 (Dz.U.2014.1195)

Subscribe to RSS - dla mieszkańca

 

Kalendarz FB